KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16119204

nr 1611 9204

Axel Peter

(1863-1942), Sverige

Oljemålning, Kust i skymning. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 69x90 cm, yttermått inklusive ram: 82x104 cm

Kondition: skadad duk

Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 8 april 2024
kl 20:53:04

Axel Peter

Läs mer om Axel Peter