Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 9546098



*

nr 954 6098


PASTEL

Ture Schaar, kvinna med luta, signed, subject: 41x31,


Ture Schaar, kvinna med luta, signerad, motivet: 41x31


Withdrawn

Auction date:

Monday April 13 2015
at 19:18:15



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita kvinna med luta pastell ture schaar vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 900

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, 'Nick'. Signed, dated ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr