Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kolonnljusstakar 16327253



*

nr 1632 7253


Kolonnljusstakar

Ett par, Württembergische Metallwarenfabrik WMF, pläter. Höjd: 31 cm


Utrop:

1.200 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 juli 2024
kl 21:01:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/7 20:22:44 1      800 kr
15/7 20:43:50 2      900 kr
15/7 20:53:31 3      1.500 kr
15/7 20:54:24 3      Vinnande bud
15/7 20:55:20 1      1.200 kr
15/7 20:55:20 3      1.300 kr (Budbetjänt)
15/7 20:56:20 1      1.500 kr
15/7 20:56:20 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kolonnljusstakar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:18
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:57
  • 7061 Ljusstakar
    2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige...//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:50
  • 7127 Ljusstakar
    Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:25




Ladda ner broschyr