KONST / Litografier / Färglitografi 16715044
nr 1671 5044
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Signerad, numrerad 8/260, Gamla Stan. Färglitografi, bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 januari 2025
kl 19:55:48
31/12 01:20:21
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason