ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8091641
*
nr 809 1641
Spegel
Sent 1800-tal, Bemålad, höjd: 208
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2013
kl 20:41:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 21:46:02
1
300 kr
25/2 08:59:10
2
350 kr
25/2 11:49:20
3
400 kr
25/2 18:11:42
4
Vinnande bud
25/2 19:33:14
3
500 kr
25/2 20:30:41
3
700 kr
25/2 20:36:54
5
900 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 809 1641
Spegel
Sent 1800-tal, Bemålad, höjd: 208
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/2 21:46:02 | 1 | 300 kr |
| 25/2 08:59:10 | 2 | 350 kr |
| 25/2 11:49:20 | 3 | 400 kr |
| 25/2 18:11:42 | 4 | Vinnande bud |
| 25/2 19:33:14 | 3 | 500 kr |
| 25/2 20:30:41 | 3 | 700 kr |
| 25/2 20:36:54 | 5 | 900 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



