Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 9741095



*

nr 974 1095


DRAWING

Signe Barth, Modell, signerad 1942, 36x26,


Signe Barth, Modell, signerad 1942, 36x26


Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday August 17 2015
at 18:40:56


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/8 13:24:42 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell signe barth teckning vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr