SILVER & METAL / Brass, Copper and Tin / Plates 5784618
nr 578 4618
PLATES
2 st, 19th century, Tenn, Dia22, slitage, skador.
2 st, 1800-tal, Tenn, Dia22
Condition: slitage, skador
100
SEK 100
Monday April 20 2009
at 17:28:17
20/4 16:47:39
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
PLATES
Condition: slitage, skador
nr 578 4618
PLATES
2 st, 1800-tal, Tenn, Dia22
Condition: slitage, skador
Estimate: | 100 |
Sold: | SEK 100 |
Monday April 20 2009 |
20/4 16:47:39 | 1 | Vinnande bud |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn