Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Tables / Gate-leg table 9255133



*

nr 925 5133


GATE-LEG TABLE

1960s, Design Bendt Winge, Norway, length: 34 + 2x64, width: 88, height: 73,


1960-tal, Design Bendt Winge, Norge, längd: 34 + 2x64, djup: 88, höjd: 73


Estimate:

4000

Sold:

SEK 5400

Auction date:

Monday November 17 2014
at 20:32:11


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/11 13:37:21 1      4.400 kr
17/11 16:37:46 2      3.600 kr
17/11 16:37:46 1      3.800 kr (Robot)
17/11 16:39:02 2      4.000 kr
17/11 16:39:02 1      4.200 kr (Robot)
17/11 16:39:39 2      4.600 kr
17/11 16:46:35 1      5.200 kr
17/11 20:11:13 2      5.000 kr
17/11 20:11:13 1      5.200 kr (Robot)
17/11 20:25:48 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 17

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bendt winge bord europa europeisk matbord matsalsbord norden nordeuropa norge norsk skandinavien skandinavisk slagbord
  • 7090 PEDESTAL
    stenskivor. Height: 66 cm, damaged.
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:49
  • 7175 COFFEE TABLE
    Victorian style. Length: 88 cm, width: 58 cm, heig..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:24
  • 7012 Sidobord
    Kerstin Hörlin-Holmström, Nordiska Kompaniet, Swed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:22




Ladda ner broschyr