Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8214042



*

nr 821 4042


Ulla-Britt Hede

(f. 1946), Sverige


Ulla-Britt Hede, plexifront, signed, 92x73,


MIXED MEDIA (F), Ulla-Britt Hede, plexifront, signerad, 92x73


Ulla-Britt Hede, Swedish painter, born 1946.

Estimate:

1500

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday April 22 2013
at 19:46:45


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/4 16:24:26 1      1.000 kr
22/4 19:41:45 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Ulla-Britt Hede

Ulla-Britt Hede, Swedish painter, born 1946.

Read more about Ulla-Britt Hede
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik plexifront svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla-britt hede vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr