ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12848072
*
nr 1284 8072
Spegel
48x28 cm
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:17:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 01:30:05
1
300 kr
28/10 10:07:29
2
300 kr
28/10 10:07:29
1
300 kr (Budbetjänt)
28/10 10:08:35
2
500 kr
28/10 19:40:54
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1284 8072
Spegel
48x28 cm
Kondition: slitage
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 01:30:05 | 1 | 300 kr |
| 28/10 10:07:29 | 2 | 300 kr |
| 28/10 10:07:29 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 28/10 10:08:35 | 2 | 500 kr |
| 28/10 19:40:54 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



