KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9489645
*
nr 948 9645
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Blandteknik, Gunnar Brusewitz (1924-2004), "Ymer", 21x38
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2015
kl 18:48:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 21:16:49
1
1.000 kr
16/3 13:55:29
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
*
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs mer om Gunnar Brusewitz
nr 948 9645
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Blandteknik, Gunnar Brusewitz (1924-2004), "Ymer", 21x38
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/3 21:16:49 | 1 | 1.000 kr |
| 16/3 13:55:29 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk mÃ¥lare född 1924, död 2004.Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12



