KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16609392

nr 1660 9392

John Jon-And

(1889-1941), Sverige

Kolteckning, Porträtt av Evert Taube, Stämpelsignerad. Bildmått: 31x28 cm, yttermått inklusive ram: 41x37 cm

John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 25 november 2024
kl 19:54:14

25/11 17:52:58 1      Vinnande bud

John Jon-And

Läs mer om John Jon-And