KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17023004

nr 1702 3004

Josef Theodor Hansen

(1848-1912), Sverige

Signerad, Pompei, 1885,18x13 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 37x32 cm

Josef Theodor Hansen, svensk bildkonstnär född 1848, död 1912.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 19 maj 2025
kl 18:49:55

Josef Theodor Hansen

Läs mer om Josef Theodor Hansen