KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752091

nr 1475 2091

Astrid Munthe de Wolfe

(f. 1926), Sverige

Oljemålning, "Flicka med hatt". Monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x51 cm

Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

6.600 kr

måndag 20 juni 2022
kl 19:34:10

  • Tema
  • 20 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Astrid Munthe de Wolfe

Läs mer om Astrid Munthe de Wolfe