LIGHTING / Table lamps / Table lamp 11108027
*
nr 1110 8027
TABLE LAMP
Knud Christensen, Elit, 1960-tal,
Knud Christensen, Elit, 1960-tal
Estimate:
800
Sold:
SEK 450
Auction date:
Monday May 22 2017
at 19:17:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/5 19:17:11
1
400 kr
8/5 12:11:06
2
350 kr
8/5 12:11:06
1
400 kr (Robot)
22/5 19:01:30
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor elit knud christensen
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
19 jan at 19:27
*
TABLE LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1110 8027
TABLE LAMP
Knud Christensen, Elit, 1960-tal,
Knud Christensen, Elit, 1960-tal
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 450 |
| Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 3/5 19:17:11 | 1 | 400 kr |
| 8/5 12:11:06 | 2 | 350 kr |
| 8/5 12:11:06 | 1 | 400 kr (Robot) |
| 22/5 19:01:30 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor elit knud christensen
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
19 jan at 19:27



