MISCELLANEOUS / Jewellery / Bowl 11299452
nr 1129 9452
BOWL
nickel silver, diameter: 29 cm, wear.
nysilver, diameter: 29 cm
Condition: slitage
SEK 350
Monday September 18 2017
at 18:52:48
17/9 21:01:30
300 kr
18/9 15:07:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.