GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 13163245
*
nr 1316 3245
VASE
ceramics, Britt Inger Persson. Signerad BIP. Height: 12, 5,
BIP Britt-Ingrid Persson (f. 1938), Sverige. Keramik. Signerad BIP. Höjd: 12,5
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday Mars 30 2020
at 18:42:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/3 15:08:10
1
100 kr
30/3 18:13:21
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt inger persson keramik vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:38
-
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:07
*
VASE
nr 1316 3245
VASE
ceramics, Britt Inger Persson. Signerad BIP. Height: 12, 5,
BIP Britt-Ingrid Persson (f. 1938), Sverige. Keramik. Signerad BIP. Höjd: 12,5
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday Mars 30 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
29/3 15:08:10 | 1 | 100 kr |
30/3 18:13:21 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt inger persson keramik vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:38 -
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:07