KONST / Litografier / Färglitografi 12177591
*
nr 1217 7591
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 17/250. Motivet: 51x39 cm
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2018
kl 18:15:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 21:50:34
1
1.200 kr
12/11 22:18:36
2
1.200 kr
12/11 22:18:36
1
1.200 kr (Budbetjänt)
12/11 22:18:46
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Läs mer om Vera Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vera nilsson
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Vera Nilsson
nr 1217 7591
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 17/250. Motivet: 51x39 cm
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 21:50:34 | 1 | 1.200 kr |
| 12/11 22:18:36 | 2 | 1.200 kr |
| 12/11 22:18:36 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 12/11 22:18:46 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk mÃ¥lare född i Jönköping 1888, död 1979.Läs mer om Vera Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vera nilsson
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



