Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Engraving 14046447



*

nr 1404 6447


ENGRAVING

"Madame Adeleide de France", efter Nattier, Blifford R James. Signed, mm;35x50, outer dimensions including frame: 60x74,


"Madame Adeleide de France", efter Nattier, Blifford R James. Signerad, mm;35x50, yttermått inklusive ram: 60x74 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday June 21 2021
at 20:24:40


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/6 12:40:02 1      100 kr
21/6 20:19:40 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blifford r james etsningar grafik gravyr nattier
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr