ART / Lithographs / Litograph in colors 14052085
nr 1405 2085
Maj Fagerberg
(f. 1947), Sverige
Maj Fagerberg (b. 1947), Sweden. "Kvinnokarl". Signerad och numbered 200-upplaga. Subject: 24x18 cm, outer dimensions including frame: 41x31 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, "Kvinnokarl". Signerad och numrerad 200-upplaga. Motivet: 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 41x31 cm
Maj Fagerberg, Swedish illustratör and författare born 1947 in Krylbo, Dalarna.
SEK 300
Monday June 21 2021
at 19:22:01
11/6 10:09:51
- Thema-auction
Jun 21
Kvinnliga konstnärer
Read more about Kvinnliga konstnärer
Maj Fagerberg
Read more about Maj Fagerberg