KONST / Litografier / Färglitografi 16185360
*
nr 1618 5360
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Signerad, numrerad 81/110. Färglitografi, bildmått: 78x57 cm, yttermått inklusive ram: 99x74 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2024
kl 19:46:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/5 18:03:58
1
1.000 kr
6/5 00:44:09
2
350 kr
6/5 00:44:09
1
400 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:20
2
450 kr
6/5 00:44:20
1
500 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:22
2
600 kr
6/5 00:44:22
1
700 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:25
2
800 kr
6/5 00:44:25
1
900 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:27
2
1.000 kr
6/5 00:44:27
1
1.000 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31
*
Erland Cullberg
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Läs om budbetjänten
nr 1618 5360
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Signerad, numrerad 81/110. Färglitografi, bildmått: 78x57 cm, yttermått inklusive ram: 99x74 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/5 18:03:58 | 1 | 1.000 kr |
| 6/5 00:44:09 | 2 | 350 kr |
| 6/5 00:44:09 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:20 | 2 | 450 kr |
| 6/5 00:44:20 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:22 | 2 | 600 kr |
| 6/5 00:44:22 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:25 | 2 | 800 kr |
| 6/5 00:44:25 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:27 | 2 | 1.000 kr |
| 6/5 00:44:27 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31



