KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12009422

nr 1200 9422

Ivar Hjertqvist

(1907-1983), Sverige

Oljemålning, Same. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 55x46 cm

Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 27 augusti 2018
kl 20:46:41

25/8 10:30:53 1      100 kr
27/8 07:06:30 2      Vinnande bud

Ivar Hjertqvist

Läs mer om Ivar Hjertqvist