KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752109

nr 1475 2109

Theresia Sandström

(1893-1981), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 44x86, yttermått inklusive ram: 60x100 cm

Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 20 juni 2022
kl 18:25:34

19/6 11:44:09 1      100 kr
20/6 18:20:34 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Theresia Sandström

Läs mer om Theresia Sandström