KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15124213
nr 1512 4213
Helge Artelius
(1895-1989), Sverige
"Påskpynt". Signerad, blandteknik, 26x24 cm, yttermått inklusive ram: 47x43 cm
Helge Artelius, svensk bildkonstnär född 1895, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 december 2022
kl 19:31:56
500 kr
700 kr
Helge Artelius
Läs mer om Helge Artelius