KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17423276

nr 1742 3276

Johannes Ravn

(1922-1991), Norge

Oljemålning, Signerad, daterad -82. Olja på pannå, 35x49 cm, yttermått inklusive ram: 51x67 cm

Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.

måndag 24 november 2025
kl 18:44:13

Johannes Ravn

Läs mer om Johannes Ravn