KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17423276
nr 1742 3276
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad -82. Olja på pannå, 35x49 cm, yttermått inklusive ram: 51x67 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
måndag 24 november 2025
kl 18:44:13