GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservis 7908016
*
nr 790 8016
Teservis
Gefle, Grand, 19 del
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2012
kl 18:53:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 12:54:33
1
900 kr
11/11 23:32:30
2
1.100 kr
12/11 18:48:47
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle grand svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:39
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:53
*
Teservis
nr 790 8016
Teservis
Gefle, Grand, 19 del
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 12:54:33 | 1 | 900 kr |
11/11 23:32:30 | 2 | 1.100 kr |
12/11 18:48:47 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle grand svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:39 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:53