KONST / Litografier / Färglitografi 12198616
*
nr 1219 8616
Lennart Lannfjäll
(1933-2005), Sverige
Färglitografi, Strömstare. Signerad, numrerad 55/120, bladets mått: 30x21 cm
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 18:12:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 17:50:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Läs mer om Lennart Lannfjäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart lannfjäll litografi litografier litografiskt blad strömstare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Läs mer om Lennart Lannfjäll
nr 1219 8616
Lennart Lannfjäll
(1933-2005), Sverige
Färglitografi, Strömstare. Signerad, numrerad 55/120, bladets mått: 30x21 cm
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 17:50:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.Läs mer om Lennart Lannfjäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart lannfjäll litografi litografier litografiskt blad strömstare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



