KONST / Litografier / Färglitografi 12198616
*
nr 1219 8616
Lennart Lannfjäll
(1933-2005), Sverige
Färglitografi, Strömstare. Signerad, numrerad 55/120, bladets mått: 30x21 cm
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 18:12:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 17:50:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Läs mer om Lennart Lannfjäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart lannfjäll litografi litografier litografiskt blad strömstare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
*
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Läs mer om Lennart Lannfjäll
nr 1219 8616
Lennart Lannfjäll
(1933-2005), Sverige
Färglitografi, Strömstare. Signerad, numrerad 55/120, bladets mått: 30x21 cm
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 17:50:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.Läs mer om Lennart Lannfjäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart lannfjäll litografi litografier litografiskt blad strömstare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49