BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 12177261
nr 1217 7261
Bordslampa
nysilver, plåt, porslin. 1920-tal. Höjd: 55 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 19 november 2018
kl 19:07:38
19/11 18:37:18
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.