KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12221080

nr 1222 1080

Malcolm Osborne

(1880-1963), Storbritannien

Etsning, Löst blad, "Sir Cuthbert Cartwright Grandy", PT, Signerad -46. Motivet: 36x28,5

Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 10 december 2018
kl 19:06:02

3/12 22:19:25 1      Vinnande bud

Malcolm Osborne

Läs mer om Malcolm Osborne