Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 9851198



*

nr 985 1198


Jan Rhodin

(f. 1938), Sverige


Jan Rhodin (b. 1938), signed, elephant, subject: 12x8,


DRAWING, Jan Rhodin (f. 1938), signerad, Elefant, motivet: 12x8


Jan Rhodin, Swedish painter born 1938.

Estimate:

300

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 5 2015
at 20:46:01


  • Bid history
Time Bidder Bid
5/10 20:10:36 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Jan Rhodin

Jan Rhodin, Swedish painter born 1938.

Read more about Jan Rhodin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djur djurmotiv elefant elefanter jan rhodin teckning vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr