KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12296319
*
nr 1229 6319
Albert-Émile Artigue
(1850-1927), Frankrike
Etsning, Flicka i karmstol. Signerad, numrerad 29/100. Motivet: 25x16 ca
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 20:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 15:04:10
1
100 kr
16/1 22:14:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Läs mer om Albert-Émile Artigue
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert-émile artigue etsning etsningar europa flicka i karmstol frankrike fransk franska franskt grafik
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Läs mer om Albert-Émile Artigue
nr 1229 6319
Albert-Émile Artigue
(1850-1927), Frankrike
Etsning, Flicka i karmstol. Signerad, numrerad 29/100. Motivet: 25x16 ca
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 15:04:10 | 1 | 100 kr |
16/1 22:14:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .Läs mer om Albert-Émile Artigue
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert-émile artigue etsning etsningar europa flicka i karmstol frankrike fransk franska franskt grafik
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57