Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 10741058



*

nr 1074 1058


Skulptur

keramik, Häst, Italien, längd: 34 cm


Kondition: nagg

Utrop:

400 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 december 2016
kl 20:57:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/12 10:18:52 1      100 kr
12/12 11:48:35 2      150 kr
12/12 18:26:08 3      200 kr
12/12 18:30:14 3      300 kr
12/12 20:40:16 4      300 kr
12/12 20:40:16 3      300 kr (Budbetjänt)
12/12 20:40:29 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv europa häst italien italiensk italy keramik konsthantverk skulptur sydeuropa
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:05
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:31
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr