ART / Lithographs / Litograph in colors 7539056
*
nr 753 9056
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Karl Höglunfd, Épreuve d'artiste (artist proof), XV/XXX, signed, 58x86,
LITOGRAPH IN COLORS, Karl Höglund (f. 1940), EA (konstnärens exemplar), XV/XXX, signerad, 58x86
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday April 16 2012
at 18:49:54
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/4 17:11:08
1
300 kr
14/4 12:43:17
2
550 kr
16/4 17:18:06
3
450 kr
16/4 17:18:26
3
550 kr
16/4 18:36:51
3
Vinnande bud
16/4 18:38:11
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Artist/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
Read more about Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige xxx
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:54
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:43
-
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:31
*
Karl Höglund
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
Read more about Karl Höglund
nr 753 9056
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Karl Höglunfd, Épreuve d'artiste (artist proof), XV/XXX, signed, 58x86,
LITOGRAPH IN COLORS, Karl Höglund (f. 1940), EA (konstnärens exemplar), XV/XXX, signerad, 58x86
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 600 |
| Auction date: |
Monday April 16 2012 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/4 17:11:08 | 1 | 300 kr |
| 14/4 12:43:17 | 2 | 550 kr |
| 16/4 17:18:06 | 3 | 450 kr |
| 16/4 17:18:26 | 3 | 550 kr |
| 16/4 18:36:51 | 3 | Vinnande bud |
| 16/4 18:38:11 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.Read more about Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige xxx
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:54 -
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:43 -
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:31



