GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 11132320
*
nr 1113 2320
VASE
ceramics, signed, height: 10, 5 cm,
Keramik, Signerad, höjd: 10, 5 cm
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday June 5 2017
at 19:42:34
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/6 11:21:15
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09
*
VASE
nr 1113 2320
VASE
ceramics, signed, height: 10, 5 cm,
Keramik, Signerad, höjd: 10, 5 cm
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday June 5 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 3/6 11:21:15 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09



