KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15103149
nr 1510 3149
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 125/260. Bildmått: 20x30cm, yttermått inklusive ram: 45x52cm
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:25:53
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson