KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11932242
nr 1193 2242
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1954, "Den vita båten". Olja på duk, 27x22 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 16 juli 2018
kl 18:43:52
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin