ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8336008
*
nr 833 6008
Spegel
Rektangulär, bladguld, 123 x 42
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2013
kl 18:23:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 13:20:22
1
150 kr
10/6 12:38:34
2
200 kr
10/6 15:45:42
3
250 kr
10/6 17:48:03
4
Vinnande bud
10/6 18:14:55
5
350 kr
10/6 18:16:20
5
450 kr
10/6 18:17:16
5
600 kr
10/6 18:18:33
5
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld rektangulär spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 833 6008
Spegel
Rektangulär, bladguld, 123 x 42
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/6 13:20:22 | 1 | 150 kr |
10/6 12:38:34 | 2 | 200 kr |
10/6 15:45:42 | 3 | 250 kr |
10/6 17:48:03 | 4 | Vinnande bud |
10/6 18:14:55 | 5 | 350 kr |
10/6 18:16:20 | 5 | 450 kr |
10/6 18:17:16 | 5 | 600 kr |
10/6 18:18:33 | 5 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld rektangulär spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23