KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835070

nr 1383 5070

Simeon Öquist

(1868-1955), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 36x30, yttermått inklusive ram: 47x42 cm

Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,

Utrop:

800 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 8 mars 2021
kl 20:33:11

Simeon Öquist

Läs mer om Simeon Öquist