Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9872675



*

nr 987 2675


Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige


Blandteknik, Jan Naliwajko (f. 1938), komposition, 21 x 35


Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 oktober 2015
kl 18:58:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/10 18:42:22 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Jan Naliwajko

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Läs mer om Jan Naliwajko
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan naliwajko komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7080 Blandteknik
    2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:59
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:03
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr