KONST / Litografier / Färglitografi 9445263
nr 944 5263
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), caféliv, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 41x55
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 23 februari 2015
kl 20:11:51
700 kr
1.100 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund