ÖVRIGT / Speglar / Empireram 6662540
*
nr 666 2540
Empireram
spegel, höjd: 44
Utrop:
700 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2010
kl 18:33:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 17:11:59
1
500 kr
7/11 22:45:21
2
550 kr
8/11 00:22:59
3
Vinnande bud
8/11 08:10:07
1
850 kr
8/11 08:10:33
1
950 kr
8/11 15:51:17
4
1.800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empireram spegel speglar
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:57
-
6674 Spegel
förgylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:16
*
Empireram
nr 666 2540
Empireram
spegel, höjd: 44
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/11 17:11:59 | 1 | 500 kr |
| 7/11 22:45:21 | 2 | 550 kr |
| 8/11 00:22:59 | 3 | Vinnande bud |
| 8/11 08:10:07 | 1 | 850 kr |
| 8/11 08:10:33 | 1 | 950 kr |
| 8/11 15:51:17 | 4 | 1.800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empireram spegel speglar
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:39 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:57 -
6674 Spegel
förgylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:16



