KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177114

nr 1417 7114

John Emanuel Malm

(f. 1900), Sverige

Oljemålning, Stadsgården mot Gamla Stan, Signerad. Olja på duk, 16x24 cm, yttermått inklusive ram: 27x35 cm

John Emanuel Malm, svensk bildkonstnär född 1900.

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

måndag 6 september 2021
kl 18:26:53

John Emanuel Malm

Läs mer om John Emanuel Malm