KONST / Litografier / Färglitografi 7884053
nr 788 4053
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), signerad. 142/285. 41x33
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 29 oktober 2012
kl 18:03:39
300 kr
350 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson