KONST / Litografier / Litografi 10134093
*
nr 1013 4093
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Litografi, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Odenplan, motivet: 39x46
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 20:45:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 20:28:09
1
Vinnande bud
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Olle Olsson Hagalund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier odenplan olle olsson hagalund stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vasastan
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10
-
9034 Färglitografi
Roland Avensson, daterad . Signerad, numrerad 6/31..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:52
-
8048 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:34
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:57
*
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Olle Olsson Hagalund
nr 1013 4093
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Litografi, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Odenplan, motivet: 39x46
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/1 20:28:09 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemÃ¥lningar och grafik - med motiv frÃ¥n Stockholm; vaxholmsbÃ¥tar, södermotiv och bubblande cityliv.Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Olle Olsson Hagalund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier odenplan olle olsson hagalund stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vasastan
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10
-
9034 Färglitografi
Roland Avensson, daterad . Signerad, numrerad 6/31..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:52 -
8048 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:34 -
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:57