SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Cigarrlåda 7954700
nr 795 4700
Cigarrlåda
Rockford & Company, nysilver, sent 1800-tal, längd: 16, djup: 14, höjd: 16
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 3 december 2012
kl 18:48:04
800 kr
1.400 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.