KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769237

nr 1276 9237

Oscar Wiklundh

(1899-1979), Sverige

Oljemålning, "Delirium tremens". Signerad, numrerad 1947, Olja på pannå, 39x33 cm

Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 23 september 2019
kl 18:16:53

21/9 03:46:28 1      Vinnande bud

Oscar Wiklundh

Läs mer om Oscar Wiklundh