KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 16186166
nr 1618 6166
Valfrid Nelson
(1849-1930), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerade 1 st faterad -84, landskap. Olja på pannå, 30x12 cm, yttermått inklusive ram: 46x28 cm
Valfrid Nelson, svensk bildkonstnär född 1849, död 1930.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 6 maj 2024
kl 20:06:36
6/5 17:57:37
700 kr
6/5 19:45:26
Valfrid Nelson
Läs mer om Valfrid Nelson