KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 14444089
*
nr 1444 4089
Skulpturer
Catharina Lindqvist, granatäpple & gatsten, Signerad, keramik. Höjd: 9 - 10
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2022
kl 19:10:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 17:24:46
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: catharina lindqvist granatäpple & gatsten keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:10
-
7054 Skulpturer
2 st, brons, Carl Einar Borgström/Axel Gute. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:46
-
6509 Skulpturer
2 st, Hummel. Höjd: 13-34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:36
-
7052 Skulpturer
3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:58
-
7065 Skulpturer
3 st, Tilgman keramik. Höjd: 20-25 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:10
-
6063 Skulpturer
5 st, glaserad keramik. Fåglar & hund, Höjd: 12-28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:49
*
Skulpturer
nr 1444 4089
Skulpturer
Catharina Lindqvist, granatäpple & gatsten, Signerad, keramik. Höjd: 9 - 10
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/1 17:24:46 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: catharina lindqvist granatäpple & gatsten keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:10 -
7054 Skulpturer
2 st, brons, Carl Einar Borgström/Axel Gute. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:46 -
6509 Skulpturer
2 st, Hummel. Höjd: 13-34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:36
-
7052 Skulpturer
3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:58 -
7065 Skulpturer
3 st, Tilgman keramik. Höjd: 20-25 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:10 -
6063 Skulpturer
5 st, glaserad keramik. Fåglar & hund, Höjd: 12-28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:49



