KONST / Litografier / Färglitografi 13988081
nr 1398 8081
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Färglitografi, Flicka med fruktkorg. Signerad, numrerad 60/360, saknar glas. Motivet: 65x44, yttermått inklusive ram: 84x62 cm
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 24 maj 2021
kl 19:35:09
20/5 19:31:33
Olle Olsson Hagalund
Läs mer om Olle Olsson Hagalund