KONST / Litografier / Färglitografi 16152029
nr 1615 2029
Hans Scherfig
(1905-1979), Danmark
Tapir i djungel. Signerad, numrerad 217/260, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 40x57,5 cm, yttermått inklusive ram: 52x69 cm
Hans Scherfig, dansk konstnär född 1905, död 1979.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
12.500 kr
måndag 22 april 2024
kl 18:23:24
8.000 kr
9.000 kr
9.000 kr
9.000 kr (Budbetjänt)
10.000 kr
10.500 kr
11.000 kr
11.500 kr
12.000 kr
22 apr